مرگ یک کوهنورد تهرانی در قله سبلان

ریزش کوه سبلان و سرازیر شدن تخته سنگ موجب کشته شدن یک کوهنورد تهرانی و زخمی شدن 2 کوهنورد دیگر شد.

رییس جمعیت هلال احمر مشگین شهر به ایرنا گفت: متاسفانه در این حادثه یک نفر از کوهنوردان در اثر اصابت تخته سنگ بزرگ با وی جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر نیز که دچار شکستگی شده بودند به بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) شهرستان مشگین شهر منتقل شدند.

عباس انوری افزود: به دنبال اطلاع از ریزش کوه در یال شرقی قله سبلان و مصدوم شدن تعدادی از کوهنوردان در این نقطه بلافاصله تیم امدادی جمعیت هلال احمر مشگین شهر به منطقه اعزام شد.

وی گفت: این کوهنوردان جزو تیم 15 نفره گروه کوهنوردی اداره آب و فاضلاب استان تهران هستند که به علت ناآشنا بودن به مسیر دچار این حادثه شده اند.

ابراهیم امامی فرماندار شهرستان مشگین شهر نیز با ابراز نگرانی از افزایش آمار حوادث و سوانح در قله سبلان خواستار تعیین تکلیف مدیریت پناهگاه و ارائه خدمات مناسب به کوهنوردان شد.

شهرستان مشگین شهر در 85 کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.قله سبلان به ارتفاع 4881 متر در این شهرستان قرار دارد و همه ساله در تابستان میزبان انبوه کوهنوردان از اقصی نقاط ایران و جهان است.

منبع: عصر ایران

/ 5 نظر / 21 بازدید
تراوین

سلام بازی در سرور جدید تراوین با جوایز نقدی روز شنبه 25مرداد ساعت 7بعد از ظهر شروع خواهد شد.از شما دعوت می شود به جمع پر طرفدار ما بپیوندید و برنده یکی از جوایز با ارزش ما شوید.موفق باشید با تشکر گروه تراوین

بهرام

من هم شاهد ریزش سنگ بسیار بزرگی روز صعودمون به سبلان بودم که هوشبختانه با شیرجه یکی از کوهنوردان بدون حادثه گذشت....

عباس ایلاقی

خدا رحمتش کنه

عباس ایلاقی

سلام راستی عصر ایران ارتفاع سبلان را اشتباه زده 4811 متر

نسیم کوه (فرامرزی)

سلام تاسف بار هست.امیدوارم اگر اقداماتی در جهت رفع مشکل بر می آید،انجام دهند. جای شما و سایر دوستان را خالی کردیم . افسوس خوردم از نبودنتان. به امید روزی که در قالب یک گروه صعود کنیم.